GARDENS. THE ROYAL BEAUTY

Ogród zaklęty w magicznej postaci

Jest to artystyczny autorski projekt kostiumowo – fotograficzny przedstawiający historię królewskich ogrodów Europy poprzez osadzenie postaci w baśniowej stylistyce charakterystycznej dla poszczególnych epok. Rozpiętość czasowa projektu to 17 sesji fotograficznych od początku czasów do dwudziestolecia międzywojennego. Projekt narodził się z połączenia pasji kostiumografa i architekta krajobrazu Urszuli Łęczyckiej Jeziorskiej do historii ogrodów i kostiumografii oraz zamiłowania zaproszonej przez nią fotografki Jolanty Borysewicz do niecodziennej baśniowej kreacji fotograficznej.

Każda z przedstawionych postaci symbolizuje styl, klimat i specyfikę ogrodu na przełomie wieków, a także charakterystyczne elementy danego stylu ogrodowego. Całość jest okraszona specyficzną narracją artystyczną charakterystyczną dla tych artystek - zamiłowaniem do bogactwa kolorów, wzorów i faktur.

Do konceptu zaproszono artystów młodego pokolenia, przede wszystkim aktorów kina i teatru, którzy zgodnie z wizją artystek, ale też w oparciu o historię sztuki, wcielili się w baśniowe postacie symbolizujące bogactwo i ducha poszczególnych założeń ogrodowych na przestrzeni dziejów.

Dowiedz się więcej

Patron projektu

Image

Partnerzy projektu

Image
Image
Image
Image