AGATA NOWAKOWSKA jako

DUCH WARSZAWSKICH OGRODÓW PRZEDWOJENNYCH

DUCH WARSZAWSKICH OGRODÓW PRZEDWOJENNYCH

Dwudziestolecie Międzywojenne, ok. 1923r.

Agata Nowakowska

Tancerka, aktorka

Ula: Pamiętacie scenę w filmie Notting Hill, kiedy Hugh Grant i Julia Roberts zakradają się w nocy do jednego ze starych Londyńskich ogrodów? Mówią wtedy: "przy wszystkich tych ulicach w okolicy mieszczą się tajemnicze ogrody. Jak małe wioski. - Wejdźmy! - Właśnie o to chodzi, że nie możemy. Są prywatne. Tylko dla tych, którzy mieszkają wokół nich." W Warszawie także takich miejsc nie brakowało. Rezydencje, miejskie wille i pałace otoczone były ogrodami pełnymi krzewów rododendronów i hortensji, często ukrytymi przed oczami ciekawskich. Jednemu z nich poświęciłam nawet moją pracę magisterską na architekturze krajobrazu. Od tej pory zawsze fascynowały mnie te magiczne i tajemnicze zakątki, z tak samo bogatą historią, jak budynki których rangę podkreślały. A jednak rzadko myślimy o nich przechadzając się chociażby Krakowskim Przedmieściem. Ale one tam są. W centrum miasta, na tyłach zabytkowych budynków. Te budynki, które zostały zburzone w pierwszej połowie XX wieku możemy podziwiać w Park Miniatur. Niesamowita, sentymentalna podróż do czasów, kiedy Warszawa nazywana była Paryżem północy (lub Paryżem wschodu w zależności od źródeł).

Scenografia i kostium: Strój do tej sesji składa się z dwóch elementów: sukni i kokosznika. Po uszyciu tiulowej sukienki ozdobiłam ją ręcznie malowanymi kwiatami hortensji i azalii oraz bluszczem. Dodatkowo kokosznik zdobią hortensje ręcznie wykonane z glinki polimerowej.

Kostium symbolizuje historyczne ogrody ukryte za budynkami przedwojennej Warszawy.
Rośliny: azalie, hortensje i bluszcz.
Miejsce sesji zdjęciowej: Park Miniatur w Warszawie.

Jola: Nie ukrywam, bardzo chciałam abyśmy jedną z naszych sesji wykonałyśmy w Parku Miniatur. Oczami wyobraźni widziałam jak miałoby to wyglądać, miałam pomysł na każdy z elementów tego miejsca. Na szczęście, pomysł Uli się spodobał i przystała na moją wizję tej sesji. Ostatecznie powstał bajkowy kwiatowy kostium, który zgodziła się zaprezentować aktorka Agata Nowakowska. Podczas tej sesji spotkałyśmy się z ogromną życzliwością dyrekcji Parku Miniatur, którzy udostępnili nam przestrzeń i bardzo wsparli podczas realizacji zdjęć. Najbardziej fascynująca sesja naszego projektu, to niewątpliwe.