TOMASZ CIACHOROWSKI jako

Król Złotych Sadów Owocowych

KRÓL ZŁOTYCH SADÓW OWOCOWYCH

Bizancjum, ok. 380r.

Tomasz Ciachorowski

Aktor

Ula: To, co najcudowniejsze w sztuce bizantyjskiej to wszechobecne złoto. Tomasz, jako złoty blondyn, idealnie pasował nam do tych fotografii. Punktem wyjścia tej sesji były historyczne portrety na biznatyjskich mozaikach, dlatego nasza postać stoi w ręcznie malowanej ramce z owocami. Co ważne, jego złota zbroja jest w stylu płytowym, gdzie kwadrat to niezwykle istotny element nawiązujący do historycznej mozaiki. Rośliny zdobiące koronę i zbroję to wyłącznie owoce z sadów owocowych przełomu Starożytności i Średniowiecza, wykonane z koralików i kryształków które również symbolizują drobne elementy mozaiki. Tomasz trzyma w ręku owoc granatu, który obok gruszki najczęściej występuje na mozaikach będących główną inspirację tej postaci.

Scenografia i kostium: Złotą zbroję naszego bohatera wykonałam z ręcznie malowanych metalowych blaszek, które w kolejnym etapie tworzenia zdobiłam małymi akrylowymi kryształkami. Naramienniki oraz koronę ozdobiłam akrylowymi kryształkami oraz szlagmetalem. Ramę ozdobiłam ręcznie malowanymi owocami oraz ptakami które wykonałam techniką quilling. Tło do zdjęcia wykleiłyśmy z Jolą szlagmetalem, na które poszło aż pięć opakować tego materiału.

Kostium symbolizuje bizantyjskie ogrody oliwne i sady owocowe.
Rośliny: winogrona, figi, cytryny, pomarańcze, jabłka, gruszki i oliwki.
Miejsce sesji zdjęciowej: studio.

Jola: Veni, vidi, vici-tak można w telegraficznym skrócie opisać sesję, której bohaterem zgodził się zostać Tomasz Ciachorowski. Przyszedł, pozował i pozostawił po sobie niezapomniane wrażenie. Ale od początku. DISNEY. O ile czasem zastanawiałyśmy się dłuższy czas w jaki sposób podejść do którejś z sesji, to tym razem Ula nie pozostawiła ani pół milimetra wątpliwości co do klimatu sesji. Ma być Disney i już. Ma być król, ma być na bogato i ma całość pławić się w złocie. Mówisz i masz-kleimy ramkę, bawimy się cały dzień w wycinanki i oto jest efekt-złoty bajkowy król w iście disneyowskim klimacie!

Fotografie: