JULIA KAMIŃSKA jako

KSIĘŻNA TAJEMNEJ ORANŻERII

KSIĘŻNA TAJEMNEJ ORANŻERII

Krynolina, ok. 1857r.

Julia Kamińska

Aktorka

Ula: Ogrody zimowe, oranżerie zawsze wydawały mi się niezwykle eleganckie. Połączenie żeliwnych ornamentów, szkła i egzotycznych roślin stanowi połączenie zapierające dech w piersiach. W południowej części Łazienek Królewskich w Warszawie stoi przepiękny budynek - Nowa Pomarańczarnia. Nad wejściem głównym znajduje się półokrągłe rozetowe okno To właśnie to okno było główną inspiracją malowanej ręcznie sukni naszej księżnej Księżnej. Julia w kapeluszu z weluru w kolorze głębokiej zieleni oraz w sukni z krynoliną kojarzy mi się ze Scarlett z filmu „Przeminęło z Wiatrem”, a egzotyka palmiarni przywodzi na myśl upalne letnie miesiące w południowych krajach Europy.

Scenografia i kostium: Złożona z pięciu części czarna spódnica została ręcznie wymalowana w ornamentowe wzory. Wzór był malowany konturówką i wypełniany białą akrylową farbą. Dekolt i kapelusz został przystrojony galwanizowanymi liśćmi, koronką odlaną z żywicy poliuretanowej oraz kwiatami cytrusów ręcznie uformowanymi z glinki polimerowej. Na szyi Julia ma liście monstery wykonane z muszli, które dostałam ze sklepu Royal Stone.

Kostium symbolizuje egzotykę ogrodów zimowych, palmiarni i oranżerii.
Rośliny: paprocie, monstery, cytryny i pomarańcze.
Miejsce sesji zdjęciowej: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Jola: Na dworze tego dnia panował mróz i wyjątkowo brzydka pogoda. Nieciekawą aurę zrekompensowała jednak oranżeria, która przeniosła naszą niewielką ekipę do egzotycznego świata, gdzie motywem przewodnim były palmy i pomarańcze. Tym razem nie miałyśmy za zadanie przygotowanie wymyślnej scenografii, planowałyśmy natomiast wykorzystać potencjał oranżerii i jak najlepiej oddać południowy charakter egzotycznej lokacji. I udało się!